Ana Sayfa Hakkımızda İletişim Konuk Defteri İp: 54.146.253.234  || Online : 5   || Toplam Ziyaret : || 4 Ekim 2015, Pazar
Üye Girişi e-mail: Şifre:   Yeni Üye || Toplam üye: || Kayıtlı son üye: 
 Etkinlik Programı
 Yarışma Sonuçları
 Rekorlar
 Milli Takımlar
 Duyuru Bilgi Belge
 Biyografi
 Etkinlik Programı
 Yarışma Sonuçları
 Rekorlar
 Biyografi
 Haber Arşivi
 Fin Puan
 Literatür
 Linkler
 
 Haber Arşivi
 OLİMPİK KULAÇLAR SPOR KULÜBÜ... 19 MAYIS 2009

Geleneksel olması planlanan Olimpik Kulaçlar Yüzme Şenlikleri’nin birincisi 17 Mayıs Pazar günü, Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü’nün Alanyurt – İnegöl Tesisleri’nde yapıldı. Etkinliğe; 1999-2000 doğumlu 110 sporcu, beş kulüp adına katıldı. Toplu sonuçlar için tıklayın...

Reglemanı on gün ve start listesi iki gün önce yayınlanan etkinliğin teknik toplantısı aynı gün saat 9.00’da yapılırken, şenlikler iki seans halinde gerçekleşti. Katılan sporcular ve antrenörleri öğle yemeğinde Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü tarafından ağırlandı. Ayrıca etkinlik çerçevesinde verilen madalya, şilt, kupa ve katılım belgelerinin yanı sıra diğer tüm giderler organizasyonu gerçekleştiren Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü’nce karşılandı.

Bu haberin ardından, kuruluşunu kısa zaman önce tamamlayan Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü hakkında biraz bilgi vermek şart oldu.

İşin fikir babası Levent Acar. Tanıdığımız ilk günden beri bir düşü vardı, inançlı ve inatçı bir isim Levent Acar. Şimdi o düşü, birlikte yola çıktığı; Fikret Tokat, Şenol Tenekecioğlu, Zerrin Acar ve bu yolda kendilerini yalnız bırakmayan ağabeyi Bülent Acar'ın omuz vermesiyle ete kemiğe bürünmeye başladı.
Ağustos 2008’de kuruldu, Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü. Bursa içinde düşledikleri havuzu hayata geçirmek için yer ve yol ararlarken, İnegöl - Alanyurt’ta bulunan Hotel Angelacoma’nın faaliyet dışı kalan yüzme havuzu ve tesisleri gündeme geldi. Otel zaten çalışmasına devam ediyordu. Yapılması gereken havuzu ve tesisleri yeniden faaliyete geçirmekti. Bu noktada hemen kolları sıvadılar. Yapılan düzenlemeler, ekler, bakım ve onarımın ardından nisan ayında “25m-5 kulvar ve 10-3m çırpınma havuzlu” tesisler çalışmaya başladı.
İlk iş olarak İnegöl’de beden eğitimi öğretmenleri ile bir yemek düzenlediler. Okullarda sporcu taramaları yaptılar. İnegöl Spor futbol takımına dahi kapılarını açtılar. Bu yıl yüzme yaz okulları, İnegöl Belediyesi işbirliği ile Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü’nce düzenlenecek. Şu an İnegöl ve Yenişehir’den 400’ü aşkın alt yapı sporcuları var. Ayrıca Bursa Kapalı Yüzme Havuzu'nda da antrenmanlarını sürdürüyorlar.
İnegöl tesisleri 7.00 – 23.00 arası hizmet veriyor. Öte yandan yanı başındaki Hotel Angelacoma da konaklamanın haricinde sauna, fitnes gibi hizmetleri ile faaliyette. Yani kamp yapmak için uygun bir ortam. Kısa bir zaman sonra, sauna ve fitnes gibi birimlerde Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü’ne devrolunacak.

Bu arada Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü’nün Bursa Özlüce mevkindeki yeri de projelendirmeleri bitmiş onay bekliyor. Muhtemelen bir ay içinde inşaat çalışmaları başlayacak.
Bursa’da uzun yıllar yüzmeye hizmet eden ve pek çok değeri bizlere kazandıran milli antrenörlerimiz Fikret Tokat ve Levent Acar’ın yanı sıra kulüpte pek çok genç antrenör sorumluluk almış durumda. Milli güreşçi Şenol Tenekecioğlu spor birikimi ve yöneticiliği ile projeye katkı sunarken yıllarca yüzmeye emek vermiş şimdinin masteri Zerrin Acar’da kadın eli ile işlere güzellik katma çabasında. Bu önemli projeye katkı sunan genç antrenörler; Emrah, Tahsin, Sinem, Hilal ve Emel’i de unutmamak gerek.
Sonuç olarak böylesi güzel bir projeyi hayata geçirme noktasında ki çabaları ve emekleri için tüm sevgili dostlarımızı kutluyoruz.
Çok önemli ve güzel bir işe giriştiler. Başarıları, kıvanç duymamıza vesile olsun.

İletişim Bilgileri:
İnegöl Tel: 719 06 65 – Faks: 719 36 10     Bursa Tel-Faks: 238 22 38    GSM: 0530 455 74 22
www.olimpikkulaclar.com.tr

Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü “İnegöl – Alanyurt Tesisleri”

Olimpik Kulaçlar Spor Kulübü “Bursa – Özlüce Projesi”


 

 Etkinlik Programı
 Bursa Yarışma Sonuçları
 Bursa Rekorları
 Kulüpler
 Tesisler
Söylesem tesiri yok,
Sussam gönül razı değil.

Fuzuli
TYF Rekorlar sayfasının yayına girmesini yıllardır bekliyoruz...
"Yo siempre me había imaginado el paraíso bajo la especie de una biblioteca."
"Ben cenneti hep bir çeşit kütüphane olarak düşlemişimdir."
Jorge Louis Borges
Copyright 2006 www.bursayuzme.com       Webmaster: Sedat Özdemir
Ana Sayfa | Hakkımızda | İletişim